Cała naprzód!

Zapisz się na kurs

pilota wycieczek

Stan epidemiczny zostanie w pełni odwołany

Stan epidemiczny zostanie w pełni odwołany

Przychodzimy z dobrymi wieściami, na które piloci wycieczek mogą zacierać ręce szczególnie Ci, którzy pilotują wycieczki zagranicą. Stan epidemiczny odwołany?

Czekaliście na to przez wiele miesięcy, a teraz w końcu się stało – stan epidemiczny odwołany! To świetna wiadomość dla wszystkich Polaków, ale szczególnie dla pilotów wycieczek. Co to oznacza dla waszej branży? Jakie będą skutki tej decyzji? Odpowiedzi na te pytania i wiele więcej znajdziecie w naszym artykule. Sprawdźcie koniecznie, bo to dobra wiadomość, o której musisz wiedzieć!

Skutki lockdownów dla branży turystycznej

Epidemia Covid-19 i lockdowny przyniosły branży turystycznej niespotykane dotychczas wyzwania i trudności. Cała branża została znacznie ograniczona przez rygorystyczne restrykcje, zamknięcia granic i zakazy podróżowania, co przełożyło się na masowe anulowanie rezerwacji i straty finansowe. Firmy turystyczne były zmuszone do redukcji zatrudnienia, a ci, którzy zostali, zostali zmuszeni do pracy za znacznie niższe wynagrodzenie.

Ponadto, wiele agencji turystycznych, biur podróży i linii lotniczych, które miały nadzieję na szybki powrót do normalnego funkcjonowania, zaczęło doświadczać poważnych trudności finansowych. Własne zobowiązania stawały się coraz trudniejsze do regulowania, zaś zbyt niska liczba konsumentów zdominowała rynek turystyczny.

Lockdowny i inne obostrzenia doprowadziły do kryzysu na rynku turystycznym, co wzmagało presję na przedsiębiorców. Chociaż w miarę otwierania kraju sektor turystyczny zaczął powoli się odradzać, liczba podróżnych nadal była znacznie niższa niż przed epidemią. To wszystko zobrazowuje, jak bardzo zła sytuacja dla branży turystycznej jest wynikiem epidemii covid i lockdownów.

Stan epidemiczny odwołany

Zgodnie z projektem rozporządzenia, które zostało opublikowane na stronach Rządowego Centrum Legislacji, stan zagrożenia epidemicznego związany z koronawirusem SARS-CoV-2 zostanie odwołany w Polsce z dniem 1 lipca. Oznacza to, że akty prawne, które go ogłaszały, przestaną obowiązywać, włącznie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 12 maja 2022 r. Dla wielu ludzi, w tym dla branży turystycznej i podróżnych, ta zmiana będzie bardzo istotna i długo oczekiwana.

Jakie będą pozytywne skutki takiej decyzji?

Odwołanie stanu epidemicznego w Polsce pozwoli na powrót do wzrostu w branży turystycznej. Dzięki temu, że rząd odwołuje restrykcje, będzie można w pełni cieszyć się wolnością podróżowania, a to znacząco zwiększy popyt na usługi związane z turystyką.

Pierwszym pozytywnym skutkiem dla branży turystycznej będzie wzrost liczby turystów i klientów, którzy ponownie zaczną rezerwować wakacje i wyjazdy. Firmy turystyczne i biura podróży będą mogły liczyć na odbicie popytu, a to wpłynie korzystnie na ich wyniki finansowe. Oczekuje się również kolejki do zaliczania podróży nieprzerwanie przerwanych przez covid, co dodatkowo zwiększy popyt na wakacje.

Decyzja rządu o odwołaniu stanu epidemicznego wpłynie pozytywnie na całą branżę turystyczną, w tym na hotele, restauracje, muzea i inne atrakcje turystyczne. Z jednej strony zmniejszy to presję na przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek pandemii, ale z drugiej strony to dobry czas dla turystów i podróżnych, którzy w końcu będą mieć pełną możliwość zwiedzania i odkrywania nowych miejsc w kraju.

Zapisz się na kurs pilota wycieczek i pilotuj wycieczki po Polsce i za granicą!

Scroll to Top