Cała naprzód!

Zapisz się na kurs

pilota wycieczek

Jak zostać pilotem wycieczek?

Jak zostać pilotem wycieczek?

Witajcie drodzy czytelnicy! W dzisiejszym poradniku odpowiemy na interesujące pytanie dla osób chcących zostać pilotem. Mianowicie – jak zostać pilotem wycieczek?

Praca jako pilot wycieczek to ekscytująca i pełna nowych doświadczeń każdego dnia. Pozwala rozwijać się pod kątem naszej osobowości i wiedzy o świecie i kulturach. Dzięki niej możemy ,,zagarnąć” świat w swoje ręce poprzez poznanie mnóstwa ludzi zróżnicowanych przez swoją kulturę i położenie geograficzne. Praca ta ma również swoje ciemne strony, do jakich można zaliczyć ,,życie na walizkach”, ciągła rozłąka z najbliższymi, czy sezonowość, jaką cechuje się ten zawód. Przechodząc do meritum: jak zostać pilotem wycieczek?

Krótko o deregulacji zawodu

Deregulacja zawodu pilota wycieczek polegała na zniesieniu wymogu posiadania licencji pilota wycieczek jako warunku do prowadzenia działalności w branży turystycznej. Zmiana ta została wprowadzona w Polsce w 2014 roku

Od tego czasu, każdy zainteresowany może zacząć prowadzić działalność jako pilot wycieczek, bez konieczności uzyskania specjalnej licencji. Jednak z doświadczenia wiemy, że pracodawcy patrzą na licencjonowanych pilotów wycieczek znacznie przychylniejszym okiem, jeśli szukają nowych pracowników.

Przed deregulacją zawodu wymagania, żeby zostać pilotem wycieczek wyglądały następująco:

  • mieć przynajmniej wykształcenie średnie,
  • ukończyć 18 rok życia,
  • odbyć szkolenie organizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a następnie zdać egzamin,
  • przedstawić zaświadczenie od lekarza, które miało poświadczać o stanie zdrowia pozwalającym pełnić zawód,
  • przedstawić zaświadczenie o niekaralności.

Jak zostać pilotem wycieczek? – obecne wymogi

Dzisiejsze wymogi zostały okrojone i prezentują się one następująco:

  • ukończenie 18 lat,
  • posiadanie wykształcenia średniego,
  • bycie niekaranym, co ma poświadczać dokument o niekaralności,

Dodatkowo najlepiej zdobywać sprawdzoną wiedzę na kursach, które pozwalają uzyskać stosowną licencję, która mocno zwiększa zaufanie naszego przyszłego pracodawcy, w stosunku do aplikującego o pracę na stanowisko pilota wycieczek.

Taki kurs możesz odbyć w pełni online, zapisując się na niego >TUTAJ<

Prowadzony jest on przez doświadczonych pilotów wycieczek, którzy dzielą się swoją wiedzą teoretyczna i praktyczną, którą zyskali przez lata pracy w tym zawodzie.

Scroll to Top