Cała naprzód!

Zapisz się na kurs

pilota wycieczek

Dobre perspektywy dla pilotów wycieczek na nadchodzące wakacje.

Dobre perspektywy dla pilotów wycieczek na nadchodzące wakacje.

Cześć! W dzisiejszym artykule dokonamy krótkiej analizy badań, które klarują obiecujące perspektywy dla pilotów wycieczek w nadchodzące wakacje. Zapraszamy do czytania!

Pomimo nieprzyjemnych zawirowań gospodarczych wywołanych między innymi przez inflację, wciąż bardzo wielu Europejczyków jest gotowych i zmobilizowanych do wyjazdu na wakacje. Jak możemy przeczytać w badaniu przeprowadzonym przez OpinionWay, a zleconym przez Allianz Partners, blisko 30% badanych Europejczyków jest przekonana, że w tym roku pojadą na wakacje. W badaniu uczestniczyło 9 337 mieszkańców z Polski, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Austrii i Francji. Wyniki całego badania malują bardzo dobre perspektywy dla pilotów wycieczek na zarobek w nadchodzące wakacje.

Perspektywy dla pilotów wycieczek na wakacje

Według badania najbardziej chętne kraje na podróże to kolejno: Szwajcarzy, bo aż 80% badanych liczy na wyjazd w tym roku. Zaraz za nimi są Brytyjczycy, Włosi i Austriacy, gdzie pragnienie wyjazdu zadeklarowało 79% badanych, a po nich Holendrzy (68%).

Badani w każdej grupie wiekowej są przekonani, że będą w stanie sobie pozwolić na letni wyjazd w tym roku. Jednak najbardziej optymistyczne są osoby w wieku 25-34 lat, z których 78% jest pewnych swojej nadchodzącej wakacyjnej podróży. Różnice między grupami wiekowymi są nieznaczne, a nawet osoby powyżej 50. roku życia, które uzyskały najniższy wynik, wciąż planują i wierzą, że mogą sobie pozwolić na wakacje (73%).

Badani deklarują, że w związku z kryzysem klimatycznym mogą zmienić swoje plany podróży, zwłaszcza w kontekście zimowych wyjazdów – wynika to z odpowiedzi 28% ankietowanych. Jednak istnieją znaczące różnice między grupami wiekowymi w kwestii związku podróży z klimatem. Młodsi podróżni do 35 roku życia są bardziej skłonni do zmiany planów (40%), np. wybierając inną destynację, ograniczając budżet lub skracając czas trwania podróży, niż osoby starsze. Obawy związane z klimatem wyraziło również 31% ankietowanych w wieku 35-49 lat. W grupie powyżej 50 roku życia odsetek osób, które są skłonne do podjęcia podobnych działań, spada do 16%.

Dobre prognozy dla pilotów

Biorąc pod uwagę część badania o przekonaniu wyjechaniu na wakacje, są to według nas bardzo pozytywnie rokujące badania dla całej branży turystycznej. Zatem piloci wycieczek nie powinni obawiać się trudności ze znalezieniem pracy czy zleceń organizacji wakacji.

Chcesz zacząć swoja przygodę z pilotowaniem wycieczek? Zapisz się na nasz kurs online i zdobądź certyfikat pilota wycieczek.

Scroll to Top