Cała naprzód!

Zapisz się na kurs

pilota wycieczek

Podróże zimą w 2023 i 2024 roku – TOP 10 kierunków wybieranych przez Polaków

Podróże zimą w 2023 i 2024 roku - TOP 10 kierunków wybieranych przez Polaków

Podróże zimą w 2023 i 2024 roku będą naprawdę popularne. Wskazuje na to m.in. raport eSky.pl

Sezon zimowy oferuje unikalne możliwości odkrywania piękna krajobrazów, korzystania z zimowych atrakcji oraz doświadczania autentycznej kultury i tradycji. W tym okresie można cieszyć się malowniczymi górami pokrytymi śniegiem, jeziorami zamarzniętymi w kształcie lodowych krajobrazów, a także świętować charakterystyczne dla danych regionów święta zimowe. Podróże w sezonie zimowym wzbogacają nasze doświadczenia, oferując niezapomniane przygody i wyjątkowe wspomnienia, które w niektórych zakątkach świata są dostępne tylko w sezonie zimowym. Także takie podróże poza sezonem wysokim, czyli zazwyczaj letnim, pozwalają zwiedzać ciepłe kraje w bardziej komfortowych dla Polaków temperaturach. Podróże zimą w 2023 i 2024 roku będą bardzo powszechne wśród naszych rodaków.

Podróże zimą w 2023 i 2024 – w czołówce Bangkok i USA

Według danych analityków eSky.pl, 64% polskich podróżników, którzy samodzielnie rezerwują podróże w sezonie zimowym 2023/2024, wybiera się do takich miast jak Bangkok, Nowy Jork i Miami. Na szczycie listy znajduje się Bangkok, który cieszy się największym zainteresowaniem odwiedzających Azję, Amerykę oraz Afrykę. Rezerwacje do tej tajskiej stolicy dokonywane są z dużym wyprzedzeniem – średnio 152 dni przed datą wylotu.

Jeśli chodzi o koszty, najdroższe bilety lotnicze są do Tokio, wiążą się one ze średnimi kosztami 5 tys. zł od osoby w obie strony. Natomiast najtańsze bilety można uzyskać do Agadiru w Maroku, gdzie podróż tam i z powrotem kosztuje średnio 750 zł.

Ciekawym wnioskiem jest fakt, że Polacy najdłużej zatrzymują się w Nowym Jorku, gdzie średnio spędzają 22 dni, natomiast w Abu Zabi i Dubaju czas pobytu ogranicza się do 9 dni.

Warto również zauważyć, że podróżujący do Szanghaju rezerwują bilety znacznie bliżej daty wylotu – średnio 43 dni przed podróżą.

Zimą, kiedy za oknem dominuje szarość, coraz więcej Polaków decyduje się na podróże w celu ucieczki od codzienności. Egzotyczne kierunki w Azji, Ameryce i Afryce są szczególnie popularne w tym okresie.

TOP 10 egzotycznych kierunków Polaków

Najczęściej wybierane kraje poza Europą wśród Polaków to kolejno:

Bangkok, Nowy Jork, Miami, Dubaj, Kolombo, Agadir, Abu Zabi, Tokio, Phuket, Szanghaj. 

Polscy podróżnicy mają zróżnicowane preferencje co do czasu pobytu, kosztów biletów, a także okresu wyprzedzenia rezerwacji, co pokazuje, że każda podróż jest wyjątkowa i dopasowana do osobistych preferencji.

Wybierając egzotyczne kierunki, Polacy mają możliwość odkrywania nowych kultur, smaków i atrakcji, a także relaksu na egzotycznych plażach i poznawania niezwykłych miejsc.


Sprawdź także: kurs pilota wycieczek

Scroll to Top